Klasa D-One na Volvo Gdynia Sailing Days

Łódki klasy Devoti One po raz pierwszy wzięły udział w regatach Volvo Gdynia Sailing Days w dniach 20-21 lipca. Przez te dwa dni pogoda oraz akwen zweryfikowały umiejętności zawodników -  wiatr był silny i porywisty, co dodatkowo utrudniało wyścigi.  Z kolei bliskość brzegu i klifu miała wpływ na nieustanną zmianę jego kierunku, co często zaskakiwało mniej skoncentrowanych żeglarzy. Mimo to, w takich warunkach D-One pokazały na co je stać i we wprawionych rękach niemal ‘odlatywały’.

Sobotnie wyścigi obfitowały w widowiskowe wywrotki, co z pewnością podobało się obserwującym regaty gdyńskim plażowiczom i spacerowiczom, ale zawodnikom już zdecydowanie mniej. Wysoka fala nie oszczędzała nikogo. „Wychodząc z portu nie wiedziałam gdzie mam serce, chyba w gardle, bo wychodziłam na pełnym, silnym wietrze pomiędzy jachtami pływającymi z i do portu.” - wspomina Dorota Dajkowska – „Pierwszą wywrotkę zaliczyłam już 10 metrów od główek, ale udało mi się szybko postawić łódkę z powrotem i stawić się na linii startu”.

Swój pierwszy raz na D-One zaliczył Włodek Radwaniecki w pięknym stylu zajmując trzecie miejsce. „Duże uznanie dla Włodka, bardzo dobrze rozgrywał halsówki.”  – chwali kolegę Michał Korneszczuk i komentuje dalej – „Pierwsze wyścigi mi nie szły, ale im dalej tym lepiej. Tutaj na regatach warunki były bardzo trudne i wymagające super kondycji fizycznej oraz czujności i podzielności uwagi.”

Niedziela oszczędziła nieco zawodników, przede wszystkim ze względu na dużo mniejsze falowanie na gdyńskim akwenie, bo wiatr wciąż był silny i porywisty. Dzięki temu rywalizacja wciąż była emocjonująca, a zdecydowanie mniejsza liczba wywrotek pozwoliła na bardziej wyrównane wyścigi. Walka pomiędzy Michałem Korneszczukiem a Piotrem Machelem o pierwsze miejsce na podium trwała niemal do końca, ostatecznie to Michał zwyciężył mając 9 punktów na koncie. „Udało mi się wygrać, bo przede wszystkim zaprocentowało moje doświadczenie na tej łódce.” – stwierdza.

D-One VGSD wyniki oficjalne:

  1. 1.       Michał Korneszczuk, YK Stal Gdynia                     9,0 Pkt
  2. 2.       Piotr Machel, UKS Wiking                                         13,0 Pkt
  3. 3.       Włodzimierz Radwaniecki, SKŻ Sopot                 14,0 Pkt
  4. 4.       Dorota Dajkowska, ARBOSPoland.com                24,0 Pkt
  5. 5.       Mirosław Majcher                                                        31,0 Pkt

 

Film Doroty Dajkowskiej: http://youtu.be/3H39yycrZBs

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*